Wlasciwosci kosmetykow

Wlasciwosci kosmetykow

Wlasciwosci wybranych specyfikow

Spośród szeregu niesamowicie korzystnie wpływających na ludzkie ciało i skórę składników naturalnych, warto wyszczególnić chociażby miód. Jest to kosmetyk rewelacyjnie spisujący się w przypadku szorstkiego naskórka oraz suchej skóry. Może przywrócić jej delikatną, miłą w dotyku strukturę. Ponadto posiada bogactwo rozmaitych typów witamin – od A, przez wszystkie grupy B, C, D oraz E.

Wlasciwosci kosmetykow

Ponadto ma również szereg kwasów organicznych oraz zapachowe olejki eteryczne. Nie doprowadza do uczucia pieczenia przy podrażnionej skórze, wręcz owe podrażnienia stosownie łagodząc, dlatego też jest stosowany jako nadrzędny składnik preparatów kosmetycznych służących do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry. Nadaje jej elastyczności, zwiększa jędrność i jest formą zastępczą za balsam, bądź też bardzo częstym dodatkiem do balsamów, serum, kremów i mleczek organicznego pochodzenia. Następny warty wyróżnienia składnik to mleko. Tak przecież dobrze jest nam ono znane na co dzień, bowiem Polacy przepadają za nabiałem. Mleko przydaje się jednakże nie tylko w dziedzinie kulinariów ale również w zakresie kosmetyki.

Wlasciwosci kosmetykow

Posiada witaminy A, E, B oraz białka, wiele minerałów, w tym wapń. Nadaje skórze ładny wygląd, redukuje obecność wolnych rodników, a co za tym idzie przyczynia się do znaczącego spowolnienia procesu starzenia się skóry. Co więcej jest niepodrażniającym składnikiem, wręcz wygładzającym, uelastyczniającym skórę i przenikającym w głąb naskórka doprowadzając do uzyskania efektu delikatności w dotyku. Wartościowym składnikiem kosmetycznymi stosowanymi w kosmetykach naturalnych, organicznych jest również zielona herbata. Jej wyciąg to jest prawdziwa kopalnia witamin takich jak B, K, P, C.

Ponadto ma wiele soli mineralnych oraz garbniki. Są to skuteczne ochraniacze przeciwko wolnym rodnikom niekorzystnie wpływającym na ludzką skórę. Kolejny typ składnika organicznego to orzechy oraz migdały. Są one dobre na przykład do mleczek ekologicznych. Są szczególnie dobrym wariantem dla zmęczonej skóry, która nie ma za dużo witaminy E, B, której brak składników mineralnych i białka. Następny element jakiego w kosmetykach organicznych nie mogłoby zabraknąć to pietruszka. To recepta na brak zmarszczek poprzez zawieranie takich witamin jak E, C oraz A. Oliwa natomiast jest źródeł witaminy E, ale także posiada sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych. To świetny regenerator skórny.

Artykuł napisany przez: